Şeffaf site yönetimi, kat malikleri ile site yönetimi arasındaki en önemi konular arasındadır. Kat malikleri yaptıkları ödemelerin nasıl ve nereye harcandığı ile ilgili bilgi sahibi olmak ister. Bu noktada şeffaflık ve güven kavramı gereği site yönetiminin gerekli bilgileri ibraz etmesi gerekir. Sürdürülebilir bir site yönetim süreci için bu sorumluluğun yerine getirilmesi şarttır.

Kat malikleri Kanunu doğrultusunda yönetim planında yazılı durumlarda site yönetimi, kat malikleri kuruluna toplantının gerçekleştiği tarihe elde edilen gelir ve yapılan giderlerin hesabını verir. Bu durum şeffaflık ve güven konusunda en önemli sorumluluklardan bir tanesidir. Yapılan harcamalar ile gelirlerin açıkça paylaşılması güven açısından çok önemli olurken site yönetimi hakkındaki soru işaretlerini de ortadan kaldırır.

 

Bu yazılara da göz atabilirsiniz;

Site Yönetimi Muhasebesi Nasıl Tutulmalı?  

Site Yönetimi Denetimi ve Yönetimin Sorumlulukları

Profesyonel Site Yönetimi Fiyatları

 

Şeffaf site yönetimi, site yönetim firmasının süreklilik gösteren bir hizmet sunmasını sağlar.

Site Yönetiminde Şeffaflık

Bir site yönetimi için şeffaflık hem sorumlulukların hakkıyla yerine getirildiğini kanıtlamak hem de hukuki sorumluluklar bağlamında sorunları ortadan kaldırmak adına değerlidir. Bir site yönetiminin şeffaflığı sağlaması ile birlikte aşağıda sıralanan avantajları yakalamak mümkün olacaktır.

Sürdürülebilir Site Yönetimi

Şeffaf site yönetimi, site yönetim firmasının süreklilik gösteren bir hizmet sunmasını sağlar. Bu kapsamda sürekli olarak site yönetiminin değiştirilmesi gerekmez. Ayrıca site yönetim sürecinin sürekli karmaşa ve kaos ile gerçekleşmesi site sakinleri için sorunların başında gelir. Bilinçli ve ne yaptığını bilen site yönetim firmaları tarafından gerçekleştirilen şeffaf yönetimle siz de ihtiyaçlarınıza cevap verebilirsiniz.

Site Sakinlerine Güven Veren Bir Yönetim Fırsatı

Site sakinleri için yönetim hizmetlerinde sürekli olarak problemlerin ortaya çıkması ciddi bir olumsuzluktur. Üstelik bu durum sitede yaşayan bireylerin karşılaşacakları kaos durumunu da arttırmaktadır. Masraflarla alakalı soru işaretlerinin ortaya çıkması, toplanan paranın doğru yere harcanmaması ve bazı diğer soru işaretleri şeffaf olmayan bir site yönetiminin doğal sonucudur. Bu çerçevede site yönetim sürecinin şeffaflık çerçevesinde gerçekleşmesi her bir paydaş için özeldir.

2M Yönetim olarak beklentilerinize cevap verecek bir site anlayışıyla hareket etmeyi amaçlıyoruz. Üstelik şeffaf site yönetim hizmeti ile herkesi memnun edecek bir yaklaşım ortaya koyuyoruz. Site sakinleri için konforlu ve güvenli bir ortam yaratırken sürekliliğe imza atıyoruz.

 

*Bu yazı 22 Nisan 2022 günü yayına alınmıştır.