Profesyonel site yönetimi ücreti; 2022 yılında daire sayısı, hizmetlilerin sayısı, havuz, asansörlerin adedi, güvenlik hizmetinin ekipmanları ve çalışanları, mesafe, ısınma yöntemi, verilen hizmetlerin çeşitliliği ve sıklığı gibi pek çok detaya göre belirlenmektedir. Ayrıca yönetime devredilecek olan sorunların çokluğu, hukuki yaptırım uygulanacak işlemlerin sayısı, kaybedilecek zaman ve masraflar yine hane başına düşen tutarın belirlenmesinde etkili olmaktadır. Daire başına belirlenen aidat tutarı da site yönetiminin ücretini belirleyen etkenlerden biridir. Ayrıca konut, rezidans, avm , ofis, karma binaların yönetim şekli ve sorumluluğu değişiklik gösterdiğinden, fiyatlandırması da farklı olmaktadır. Her yapı ve oluşum farklılığı fiyatlandırmayı doğrudan etkilemektedir. Ayrıca hizmet verilecek sitenin bulunduğu semt, bahçe büyüklüğü, bakımı ve bahçıvan sayısı yine ücreti etkileyen faktörlerdir.

Bu yazılara da göz atın.

Ankara Site Yönetim Firması

Apartman ve Bina Yönetim Şirketi Ne Yapar?  

Tüm Yönleriyle Apartman ve Site Yöneticiliği 

Site Yöneticisinin Muaf Olduğu Giderler

Profesyonel Site ve Apartman Yönetim Ücretleri ile ilgili Hemen Bilgi Alın!

Profesyonel Site Yönetim Ücreti Ne Kadar?

Profesyonel Site Yönetimi ücreti, 2022 yılında apartman ve siteler için daire başına ortalama 8,50TL ile 20TL arasında değişmektedir. Lakin bu fiyatlama firmaların hizmet kalitesine ve kapsamına göre değişmektedir.

Her talep edilen projenin kendine özgü bir kapsamı, planı ve teknik işlemi bulunmaktadır. Profesyonel site yönetimi ücreti bütün bu işlemleri ve insan gücünü kapsamaktadır. Tüm teknik ve hukuksal işlemler, olası aksaklıklar, değer artışının oranı, çalıştırılacak insan gücü, olası harcanacak zaman hesaplanarak, en uygun ücret bulunmaya çalışılmaktadır. İdari ve ceza hukuku konusunda uzman bir ekip, temizlik, onarım, bakım gibi işlerin detaylarını bilen teknik bir kadro; hizmetleri daha etkili, daha çabuk ve hatasız gerçekleştirecek, bu durum ise maliyetin en aza indirgenmesinde çok önemli rol oynayacaktır. Tüm borç alacak hesapları, yapılacak servisler, hizmetler, hijyen ya da kat maliklerinin ihtiyaçlarının zamanında ve eksiksiz tamamlanması; sorumluluk sahibi, konusunda bilgili ve tecrübeli profesyonel bir ekiple mümkün olacaktır. Bu nedenle profesyonel site yönetimi seçerken çok dikkatli olunması bu yönden oldukça önemlidir. Aidatların toplanması, takibi, demirbaşların tespiti, vadesi geçmiş alacakların hukuki yaptırımları, disiplin ve sorumluluk sahibi ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışan profesyonel bir kadroyu gerektirmektedir.

 Tüm hukuki takip ve hizmetler, hane sahiplerini karşılaşılması mümkün olan büyük kayıplardan koruyacaktır. Bu nedenle tüm bu detaylara dikkat edilerek iyi referanslara sahip profesyonel yöneticiler seçmek çok önemlidir.