Yazlık site yönetim hizmetleri, apartman ve site yönetimi anlayışı çerçevesinde değerlendirilebilecek hizmetlerden bir tanesidir. Ancak yazlık dairelerin bulunduğu binalarda ve tatil bölgelerinde bu hizmetin kısa sürelerle ve daha düşük yoğunluklarda sunulduğu bilinmektedir. 2M Yönetim olarak yazlık site yönetimi ile ne tür hizmetler ile karşı karşıya kalınacağını değerlendirmenizi sağlıyoruz.

Yazlık siteler, sitenin bulunduğu bölgeye bağlı olarak 4-5 aylık periyotlarda kalabalıklaşan yerlerdir. Burada insan hareketliliğinin dönemsel olarak artışı site yönetimi hizmetlerinin de dönemselliğine neden olur. Siz de bir yazlıkta site sakini olarak ne tür hizmetler alabileceğinizi merak mı ediyorsunuz? O halde standart site yönetiminden farklı olan bu hizmetin kapsamını değerlendirmelisiniz.

 

Bu yazılara da göz atabilirsiniz:

Site Yönetim Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

Apartman ve Site Yöneticisi Görevleri Nelerdir?

 

Yazlık Site Yönetiminin Farkı

Yazlık siteler ile yaşamın yıl boyu devam ettiği sitelerde site yönetim hizmetleri aynı olmaz. Bu gibi yerlerde sunulan hizmetlerin belli başlı farklılıklar göstermesi hem yönetim anlayışını etkiler hem de site sakinlerinin karşılaştıkları masraflarla alakalı değişimi tetikler. 2M Yönetim olarak hazırladığımız bu yazı ile yazlık site yönetimi konusunda ne tür farklılıkların ortaya çıkacağını öğrenebileceksiniz.

yazlık havuzlu site
Yazlık sitelerde yönetim hizmetleri, site sakinlerine konforu hissettirmeyi amaçlarken masraflar yaz  4335r artışta havuzun kullanılması ve ortak alanların daha çok kirlenmesi gibi pek çok neden bulunmaktadır.

Hizmet Dönemseldir

Site sakinlerinin sadece yaz aylarında dairelerini kullanmaları site yönetimine yönelik pek çok hizmetin dönemsel oluşuna neden olur. Örneğin havuz kullanımının sadece yaz aylarında söz konusu olması dönemsel hizmetlerin gündeme gelmesine neden olur. Bu da hem site yönetimi için iş yoğunluğunu hem de site sakinleri için karşılaşılacak masrafların dönemsel olarak artışını tetikler.

Giderler Yaz Aylarında Artış Gösterir

Yazlık sitelerde yönetim hizmetleri, site sakinlerine konforu hissettirmeyi amaçlarken masraflar yaz  4335r artışta havuzun kullanılması ve ortak alanların daha çok kirlenmesi gibi pek çok neden bulunmaktadır.

Yazlık sitelerde yaşamın belirli dönemlerde yoğunlaşması kat malikleri açısından da zorluklar doğurur. Toplantıların belirli dönemlerde gerçekleşmesini mümkün kılar. Seçim, olağan toplantı ve alınacak kararlarla alakalı yaz ayları daha yoğun geçer. Standart site yönetimi hizmetinin yaz aylarında yoğun bir şekilde ortaya çıkar. Söz konusu durum site yönetim firmaları için önemlidir. Bir yazlık sakini olarak yazlık site yönetimi konusunda karşı karşıya kalacağınız farklılıklarla alakalı 2M Yönetim hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Bu yazı 13.05.2002 tarihinde kaleme alınmıştır.