Profesyonel site yönetim danışmanlığı konusunda en çok merak edilen hususlardan biri de site yönetim fiyatları olur. Site sakinlerinin karşılaşacakları masraflar ve yönetim hizmetinin profesyonel bir yaklaşımla gerçekleşiyor olması her anlamda değerlidir. Siz de bir site sakini olarak site yönetimi için ödeyeceğiniz ücretleri 2M Yönetim ayrıcalıklarıyla değerlendirebilirsiniz.

 

Bu yazılara da göz atabilirsiniz;

Profesyonel Site Yönetim Fiyatları 

Apartman ve Site Aidatı Nasıl Hesaplanır?

Site Yönetim Muhasebesi Nasıl Tutulmalı? 

 

site yönetim fiyatlarını hesaplayan muhasebeci

Fiyat Belirlerken Neye Dikkat Ediyoruz?

Site yönetim danışmanlığı, site sakinlerinin konforlu bir yaşama kapı aralamaları adına önemlidir. Bu yönüyle bir sitede yaşayanlar için konfor sağlanırken masrafların da makul seviyede olması şarttır. Peki, fiyat belirlenirken hangi detaylar dikkate alınmaktadır?

Sitenin Büyüklüğü

Yönetim hizmetinin sunulacağı site ne denli büyükse hizmet için ödencek ücretler de artar. Hizmetlerin her anlamda artış göstermesine neden olan site büyüklüğü; personel sayısı, muhasebe süreçlerine harcanan zaman ve diğer bütün konularda artışı tetikler. Bu nedenle büyük sitelerde site yönetim hizmeti için ödenecek ücretler fazladır.

Sabit Giderler

Site yönetim fiyatları üzerinde çok büyük bir etkisi olan sabit giderler ile alakalı olarak her sitede benzer masraflardan söz etmek söz konusu değildir. Örneğin bahçe sulaması ve aydınlatması için masrafların sabit olduğu sitelerde bu alanların büyüklüğü değiştikçe masraf da değişkenlik gösterecektir.

Değişken Giderler

Sitede dönemsel olarak masrafların artış göstermesi ve buna bağlı olarak giderlerde dalgalanmalar ortaya çıkması mümkün. Bu durumda site yönetim fiyatları da ciddi manada değişkenlik göstermektedir. Site sakinleri için zaman zaman soru işaretlerine neden olsa da mevsim, site özellikleri ve bazı ekstra durumlar nedeniyle değişken giderler ortaya çıkar.

Ek Hizmetlerin Alınması

Sitenin nitelikleri gereği bazı hizmetlere yönelik dışarıdan destek alınması site yönetim fiyatları konusundaki artışa işaret eder. Örneğin havuz bulunan bir sitede yaz aylarında havuz bakımı için hizmet talep edilmesi ek hizmetler kapsamında giderleri arttıracaktır. Site yönetimi tarafından faturalı bir şekilde sunulan bu hizmetlerin site sakinlerince ödenmesi gerekir.

Tüm bu süreçler değerlendirildiğinde site yönetim fiyatları her site için benzer özellikler göstermez. Ancak site yönetim ücretleri her site için önemli bir husustur.

 

Bu yazı 29.04.2022 tarihinde yayına alınmıştır.

 

Teklif İstek Formu

BÜTÇE DOSTU PROFESYONEL YÖNETİM ÇÖZÜMLERİ:

Apartman – Site – Rezidans – AVM – Ofis – Villa – İşhanları

Kataloğumuza Göz Atın!