Gittikçe gelişen dünyamızda, insanların barınma ihtiyaçları bulunduğumuz çağa göre şekillenmektedir. Nüfusun artmasıyla birlikte, çok katlı yapılar toplu yaşam alanlarını oluşturur hale gelmiştir. Toplu yaşam alanlarının yönetiminde, deneyim sahibi kurumsal ve profesyonel bir çözüm ortağı ile çalışmak, bu alanlara büyük faydalar sağlamaktadır.

 

İskana yeni açılan toplu yaşam alanlarının yönetilmesinde doğru tahmin bütçesinin oluşturulması, doğru kadro oluşturulması ve bu süreçlerin doğru tayin edilmesiyle birlikte, hukuki ve mali süreçlerin titizlikle hatasızca işletilmesi toplu yaşam alanlarında şart haline gelmiştir. Sakinlerin konforu için, bu tarz toplu yaşamların hayata geçtiği ilk seneler içerisinde oluşabilecek inşaat eksikliklerinin olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde çözüme kavuşturulmasını sağlayacak profesyonel bir yönetim oldukça gereklidir. Ayrıca, sakinlerin talep ve şikayetlerine de hızlı dönüşler sağlayabilmek büyük önem taşımaktadır.

 

Toplu yaşam alanlarınızda huzurlu ve düzenli bir ortam sağlayan profesyonel yönetim hizmetlerine başvurmanız halinde sahip olacağınız diğer avantajları aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz;

 

  • Kira / Aidat Tahsilatı: Toplu yaşam yönetim şirketlerinin, kira tahsilatını ve zamanında kira ödemelerini iyileştirmek için güvenli sistemleri ve stratejileri vardır. Bu tahsilatları zamanında almak ve düzenli takibini gerçekleştirmek için titizlikle hazırlanmış sistemlere ihtiyaç vardır.

 

  • Mülkiyet Yasası ve Düzenlemeleri: Profesyonel yönetim hizmetleri, mülkiyet yasaları ve düzenlemeleri hakkında geniş ve güncel bilgiye sahiptir. Bu yasalardaki değişikliklerin  takibini ve yaşam alanına uygunluğunu sağlama açısından, profesyonel hizmetler çok büyük bir avantaj sağlar.

 

  • Bakım / Onarım Etkinlikleri: Profesyonel yönetim hizmeti sağlayan şirketler; alt yapı ile ilgili ısı merkezleri, jeneratör, pompa grupları, asansörler gibi büyük yatırımları sağlayan firmalar ile site sakinlerinin menfaatine yönelik pazarlıklar yaparak bakım anlaşmaları sağlayabilmektedir. Devam eden yaşam sürecinde ortaya çıkan bakım ve onarım ihtiyaçları da, en hızlı ve yine site sakinlerinin menfaatleri göz önünde bulundurularak karşılanabilmektedir. 

 

 

Yönetim süreci içerisinde komşuluk ve yaşam ilişkilerine değer katan organizasyonların yapılması sonucu, toplu yaşam alanları maddi ve manevi karşılığını bulacaktır. Profesyonel yönetim hizmetleri, mülk ile ilgilenmekle birlikte, toplu yaşam alanlarının tüm ihtiyaçlarını karşılar ve mülk sahiplerini ihtiyaç duyulan temizlik, güvenlik, bakım / onarım gibi hizmetleri ihtiyaç anında bulma yükünden kurtarırlar. Bu da, mülk sahiplerine boş zamanlarını yönetim konusunda endişe etmeksizin diledikleri gibi kullanmalarında imkan sağlar. Yukarıda özetlediğimiz süreç ve ihtiyaçları 2M Yönetim Danışmanlık olarak, insan odaklı hizmet ilkemiz ile memnuniyet, huzur ve güven çerçevesinde sizlere sunmaktayız.