Pandemi, insan yaşamını ciddi anlamda riske atan bir durum olurken temizlik, pandemi ile başa çıkmada en önemli faktörlerden bir tanesi olur. Site sakinlerinin konfor ve sağlığını korumak adına pandemi sürecinde apartman ve site temizliği titizlikle gerçekleşmelidir.

COVID-19, insanların temas yoluyla hastalanmasına neden olur. Bu da ortak kullanım alanlarının hijyenik kalmasını gerektiren yegâne hususlar arasında kabul edilmektedir. Apartman ve site temizliğinin gerekli ölçülerde yapılması halinde hastalığın yayılmasının önüne geçilebilir. Peki, temizlik sırasında dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir?

Apartman ve Site Temizliği
2M Yönetim ile Profesyonel Apartman ve Site Temizliği

Pandemi Sürecinde Apartman ve Site Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Apartman ve site yönetimi geçmişte çok ciddi bir husus olsa da pandemi ile bu durum farklı bir noktaya taşınmıştır. Hijyenin sağlanması adına daha titiz bir sürece imza atmak isteyen site sakinleri aşağıdaki önlemlerin alındığından emin olmalıdır.

  • Ortak kullanım alanları titizlikle temizlenmelidir,
  • Apartman ve sitelerdeki asansörler her gün dezenfekte edilmelidir,
  • Temizlik sırasında hastalığın bulaşmasını önlemek adına temizlik görevlilerinin önlemler alması sağlanmalıdır,
  • Kullanılacak temizlik malzemelerinin bakteri ve virüslere etkili seçenekler olmasından emin olunmalıdır.

Temizlik sırasında bu detayların dikkate alınması sayesinde pandemi etkisinden kurtulmak muhtemel olacaktır. Site sakinlerinin sağlık açısından güvenliğini sağlamak adına çok değerli olan bu durumu site yönetiminin sağlaması şarttır.

Pandemi Sürecinde Apartman ve Site Temizliği Konusunda Kat Maliklerinin Sorumlulukları Nelerdir?

Pandemi süreci apartman ve site sakinleri için ciddi bir risk teşkil ederken temizlik konusunda yetkili olan site yönetimidir. Kat maliklerinin bu konuda ekstra bir işlem yapmasına gerek kalmadan site yönetimi temizliği sağlar. Temizlik konusunda en kaliteli ürünleri kullanılması konusunda site yöneticisi aktif rol oynar.

Kat maliklerinin kurul aracılığı ile temizlik konusunda denetim yaptırmaları gerekirken pandemi kurallarına uymaları da şarttır. Zira temasın en aza inmesi ve hastalığın yayılmasını önlemek adına site sakinlerinin kullanım alanlarını temiz tutmaları gerekir. 2M Yönetim olarak apartman ve site temizliği konusunda en özel çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Pandemi sürecinde yönetimini üstlendiğimiz sitelerde hastalığın yayılmamasını sağlayarak toplum sağlığını korumayı arzuluyoruz.