Okullarda yüz yüze eğitimin başlanması ile birlikte okullarda alınması gereken dezenfeksiyon ve ilaçlama önlemleri en çok merak edilen konular arasında yer almıştır. İlk covid-19 vakasının ülkemizde görülmesi ile birlikte Mart ayından beri aralıklar ile yüz yüze ve sürekli online olarak devam etmektedir. Ancak yakın tarihte okulların yüz yüze eğitime başlaması beraberinde çeşitli dezenfeksiyon ve ilaçlama sorunlarını getirmiştir.

Veliler gerekli ve yeterli dezenfeksiyon ve ilaçlama önlemleri alan okullara çocuklarını gönül rahatlığı ile gönderebilmektedir. Ancak yeterli dezenfeksiyon ve ilaçlama önlemlerinin alınmaması ile birlikte velilerde ve öğrencilerde büyük bir korku hakim olmaktadır. Peki, Covid-19 salgını boyunca okullarda hangi önlemlerin alınması gerekmektedir? Şimdi gelin tüm detayları inceleyelim.

Okullarda Hangi Önlemlerin Alınması Gerekir?

Covid-19’un hayatımıza girmesi ile birlikte tüm kapalı alanlarda çeşitli temizlik önlemleri alınmaya başlanmıştır. Dezenfeksiyon ve sterilizasyon işlemleri ile kusursuz bir hale getirilen bu mekanlarda bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önüne geçilebilir. Okullarda alınması gereken dezenfeksiyon önlemleri genel olarak aşağıdaki gibidir.

  • Belirli aralıklar ile haşere ilaçlamasının yapılması gerekmektedir.
  • Günlük temizliğin çok daha düzenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Belirlenen bir standart dahilinde temizliğin yapılması gerekir.
  • Okullarda dezenfektan bulundurulmalıdır. Dezenfektan öğrenci ve öğretmenlerin sürekli ulaşabileceği yerlerde olmalıdır.
  • Sürekli kullanılan kantin, sınıf gibi alanların belirli aralıklar ile havalandırılması gerekir.
  • Öğrenci ve öğretmen masalarının belirli aralıklar ile dezenfekte edilmesi gerekir.
  • Tuvalet temizliğine çok daha fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Sabun ve çeşitli temizlik malzemelerinin eksik olmaması gerekir.

Profesyonel Dezekfeksiyon Hizmetleri

Profesyonel dezenfeksiyon hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmak ve okulların çok daha temiz, güvenilir olmasını istiyorsanız doğru adrestesiniz. 2M Yönetim ayrıcalıkları ile profesyonel bir şekilde hizmet alabilir ve en kaliteli dezenfeksiyon ve ilaçlama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Covid-19’un etkisini devam ettirdiği günümüz şartlarında güvenilir bir firma ile çalışma hayati önem taşımaktadır. Siz de dezenfeksiyon hizmetlerimiz ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve detaylı bir şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bizi aramak.