İnsanlar gün geçtikçe izole alanlarını terk edip toplu yaşam alanlarına taşınıyor. Gerek artan nüfus gerekse kentlere yapılan göç sebebiyle birçok insan apartman dairelerinde yaşamaya başladı. Ülkemizin başkenti Ankara da hızla kentleşen şehirlerden birisidir. Ankara’da geçmişten günümüze kalan gecekondu kültürü sebebiyle birçok aile müstakil evlerde yaşasa da günümüzde apartman ve sitelerde yaşayan insan sayısı bir hayli artış gösteriyor. Bu sebeple toplu alanların yönetimi ve idaresi konuları birçok ailenin gündemi haline geldi. Birçok binada amatör, mülk sahipleri arasından bir yönetici seçiliyor olsa da dışarıdan bina yönetimi Ankara sınırlarında firmamızca sağlanmaktadır. 

Apartman hukukuna göre sekizden fazla bağımsız bölge bulunduran bir mülkün idaresi için bir yönetici ve yönetim kurulu bulunmalıdır. Bu yönetici kat maliklerinden birisi olabileceği gibi dışarıdan birisi de seçilebilir. Ayrıca kanun yöneticilik hizmetini şirketlere devretmenize olanak sağlıyor. Dolayısıyla bu konuda amatör olarak ilgilenenler dışında profesyonel şekilde hizmet veren şirketler de bulunmaktadır. Yöneticilikle amatör olarak ilgilenilmesi sebebiyle toplu yaşam alanlarının idaresi birçok konuda eksik kalıyor. Ayrıca profesyonel olmayan yöneticiler, projelerde ve idari işlerde verimli olamıyor. 

Amatör Yöneticiliğin Eksikleri

Bina yönetim hizmeti almak yerine mülk sahipleri arasından bir yönetici seçmek toplu yaşam alanınızdaki standartları oldukça kötü etkileyebilir. Amatör yöneticilik, firmamızdan edinebileceğiniz dışarıdan bina yönetimi Ankara içi hizmetlerine göre birçok eksik barındıracaktır. Bir toplu yaşam alanı ile amatör olarak ilgilenilmesi verimsizdir. Amatör yöneticiler, hayatlarında ilk kez yöneticilik yaptığı için tecrübesizdir. Tecrübesiz bir yönetim örneğin gider kalemlerinin piyasa araştırmasını yapmakta zorlanabilir. Ayrıca birçok konuda olduğu gibi yeni projelerin gerçekleştirilmesi aşamasında kanuni bilgi yetersizliği gibi sebeplerle bir proje için gereken sürenin uzamasına sebep olabilirler. 

Dışarıdan Hizmet Almanın Faydaları

Dışarıdan bina yönetimi Ankara sınırlarında, firmamızdan alabileceğiniz bir hizmettir. Firmamız sayesinde toplu yaşam alanınızın standartlarını oldukça yukarı çekebilirsiniz. Toplu yaşam alanınızda yapılması gereken idari işlemleri sürekli olarak birçok binada yapıyor olmamız bu konuda amatör yöneticiliğe karşı bizi öne geçiriyor. Profesyonel olarak bina yönetimi yapıyor olmamız sebebiyle kanuni aşamaları sürekli uyguluyoruz. Bu sebeple herhangi bir projede veya idari süreçte profesyonel yardım almak içinizi rahat tutacaktır.