Apartman ve sitelerde deprem yönetmeliği; olası afet durumlarına karşı güvenli bir ortam tesis etmeyi hedefler. Depremin yıkıcı etkilerini ortadan kaldırmak adına önemli olan deprem yönetmeliğine uygun hareket etmenin avantajlarını 2M Yönetim ile değerlendirebilirsiniz.

Deprem Yönetmeliği Nedir?

Türkiye, deprem kuşağında yer alan bir ülke olduğundan depreme karşı önlemler Türkiye’de ikamet eden kimseler için kaçınılmazdır. Bu kapsamda yürürlüğe girmiş olan deprem yönetmeliği; yaşam alanlarında ne tür önlemler alınacağını sıralar. Apartman deprem yönetmeliği kapsamında insanların can ve mal kaybını en aza indirme amacı güdülmektedir. Yönetmeliğe uygun apartman ve sitelerde olası bir depremin yıkıcılığı en az seviyede olur.

Apartman ve siteniz için deprem yönetmeliği ile ilgili 2M Yönetim olarak bizlerden destek alabilirsiniz.
Apartman ve siteniz için deprem yönetmeliği ile ilgili 2M Yönetim olarak bizlerden destek alabilirsiniz.

Apartman ve Sitelerde Deprem Yönetmeliği Zorunlu Mudur?

İnsan yaşamının sürdüğü apartman ve sitelerde depreme karşı bir önlem almak amacıyla deprem yönetmeliğine uymak zorunludur. Yönetmeliğe uyum sağlamayan apartman ve siteler hakkında yaptırım uygulanması söz konusu olur. Öte yandan yönetmeliğin getirdiği koşulları sağlayan yapılarda güvenli ve kaliteli yaşam da mümkündür.

Yeni ya da eski yapılarda yönetimi üstlenen apartman yönetim firmaları, apartman deprem yönetmeliği konusunda çözüm üretir. Bu nedenle de 2M Yönetim olarak size sunduğumuz çözümlerde hukuki sorumluluklarınızı yerine getirmenizde de etkin rol oynuyoruz.

Apartman ve Sitelerde Deprem Yönetmeliği Nasıl Hazırlanır?

Apartman ve sitelerde yaşayan sakinlerin deprem yönetmeliği konusunda bazı soru işaretleri vardır. Bunların ilk ve en önemlisi apartman deprem yönetmeliği nasıl hazırlanır? şeklindedir.  Bir apartmanın deprem yönetmeliğine uygun olması hukuki prosedürlerin yanı sıra can ve mal güvenliğini sağlamak adına da değerlidir.

Apartman deprem yönetmeliğinin hazırlanmasında belediye ve diğer bazı resmî kurumların izni gereklidir. Öte yandan deprem yönetmeliği konusunda düzenlemeler getiren kanun ve KHKlar da dikkate alınmaktadır. Apartman ve site yönetim şirketlerinin üstlendiği bir hizmet olarak apartman deprem yönetmeliği titizlikle hazırlanmalıdır. Yönetmeliğin kanuni koşullara uygun olması ve insan yaşamına değer verecek şekilde hazırlanması gerekir. Bu kapsamda apartman ve sitelerde depremin yıkıcılığını engellemek de mümkündür. Deprem yönetmeliği ve apartman deprem yönetmeliği konusunda kafanıza takılan her detayı bize ulaşarak açıklığa kavuşturabilirsiniz.