Geçmiş zamanlarda çoğunlukla apartman sakinlerinden birinin seçilmesi ile yürütülen apartman yöneticiliği görevinin, günümüzün değişen koşullarında profesyonellere devredilmesi giderek yaygınlaşmaktadır.Profesyonel apartman yöneticiliği hizmeti; bina idaresi sırasında karşılaşılabilecek her türlü sorunu çözmesi, sorumlulukları üstlenmesi, sağladığı şeffaflık ve izlenebilirlik ile modern dünyanın stresinden yorulan insanlara rahat ve huzurlu bir yaşam alanı sunmaktadır.Her profesyonel hizmette olduğu gibi, apartman yöneticiliği hizmeti de belirli bir fiyat karşılığında verilmektedir. Ankara apartman yönetimi fiyatları; bina sayısı, blok sayısı, binanın bulunduğu semt, daire sayısı ve talep edilen hizmetlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Profesyonel apartman yönetimi kapsamında sunulan hizmetler şu şekilde sıralanabilir:

  • Güvenlik hizmetleri

  • Isınma

  • Ortak alanların düzenlenmesi ve bakımı

  • Kapıcı ve temizlik hizmetleri

  • Mali ve hukuki işler

  • Diğer ihtiyaçlar

 

Güvenlik Hizmetleri

Apartman veya site içerisinde görevlendirilecek güvenlik personeli talebi ve görevlendirilecek personel sayısı, sigorta giderleri fiyatlara etkisi bulunan önemli bir kategoridir. Güvenlik her zaman için her koşulda önde gelecektir. 

Isınma

Isınmanın merkezi sistem veya daire içi kombili sistem olması fiyatı etkilemektedir. Merkezi sistem, koşullara göre ekstra ücret olarak fiyatlara yansıyabilir. 

Ortak Alanlar

Bahçe ve ortak oturma alanlarının düzenlemesi ve bakımı, peyzaj düzenlemeleri, havuz ve benzeri alanların bakımı ve temizliği Ankara apartman yönetimi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. 

Kapıcı ve Temizlik Hizmetleri

Apartman sakinleri; apartman veya site içi temizlik hizmeti, çöplerin toplanması, bakım ve tamirat hizmetleri daimi olarak kapıcı görevlendirilmesini isteyebilir. Kapıcının aylığı ve ilgili giderler verilen yönetim hizmetine dahildir. Bunun yanı sıra, bu işler için ihtiyaç olduğunda ayrı personeller de görevlendirilebilir. Bu durumda; çalışacak personel sayısı, verilecek hizmetin sıklığı, sigorta ücretleri fiyatlara yansımaktadır.

Diğer İhtiyaçlar 

Temel başlıklar altında açıklanan hizmetlerin dışında apartman sakinlerinin talep edeceği detaylar da fiyata dahil edilmektedir. 

Ankara apartman yönetimi fiyatları, yukarıda belirtilen hizmetler ve apartmanın özelliklerine göre geniş bir aralıkta seyretmektedir. Sunulan hizmetin kalitesi ve mesleki tecrübe de fiyatları değerlendirirken göz önünde bulundurulması gereken diğer etkenlerdir. Teklif almak için, almak istediğiniz hizmetleri belirleyerek firmamıza başvurabilirsiniz.